Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wianek komunijny z żywych kwiatów 2018
Kategorie

Jak zrobić wianek komunijny?

Pierwsza-komunia-swieta-dzieckaGdyby tak zliczyć wszystkie koszty związane z przygotowaniem dziecka, zwłaszcza dziewczynki, do Pierwszej Komunii Świętej, okaże się, że to naprawdę pokaźna sumka.

Nic dziwnego więc, że rodzice szukają oszczędności, gdzie tylko się da. Z drugiej strony pragną, aby ich pociecha wyglądała pięknie i oryginalnie w tym wyjątkowym dniu.

Jeżeli chodzi o strój do Komunii, to ciekawą propozycją dla oszczędnych są używane sukienki komunijne. Wśród nich znajdziemy komunijne sukienki z muślinu, kreacje satynowe i koronkowe. Nie zabraknie też alb, sukienek tiulowych i z kołnierzykiem. Słowem, dla każdego coś ciekawego.

Zaoszczędzić można także na dodatkach komunijnych, które są równie niezbędne, a czasami naprawdę drogie. Dotyczy to zwłaszcza komunijnego wianuszka. Wystarczy jednak odrobina artystycznego zacięcia, trochę czasu i chęci, aby wyczarować przepiękny, tańszy od sklepowego a przede wszystkim oryginalny wianek dla swojej małej księżniczki.

Taka ozdoba nie tylko będzie kropką nad i komunijnego stroju ale także ciekawie wypadnie na pamiątkowych zdjęciach.
Do wianka komunijnego, czy to ze sztucznych, czy z żywych kwiatów, będziemy potrzebować cienkiego, miękkiego drucika, białą ozdobną taśmę (florystyczną lub z materiału, z którego szyta jest sukienka lub alba), kwiaty i elementy dekoracyjne (wstążeczki, kokardki, żyłki z perełkami, kryształki), białą nitkę i klej do mocowania na gorąco.

Najlepiej przed przystąpieniem do pracy wybrać się do kilku kwiaciarni i pasmanterii, aby zebrać wszystkie potrzebne materiały.

W przypadku wianka „żywego” trzeba podjąć decyzję o wyborze kwiatów. Najbardziej sprawdzą się kwiaty o mięsistych płatkach, bo dłużej wytrzymają bez wody. Mogą to być margaretki, goździki miniaturowe i hiacynty, ale często wybierane są także różyczki. Na samą sesję zdjęciową można przygotować mniej trwały, ale pełen uroku wianek z konwalii lub stokrotek.

Czas na wykonanie wianuszka krok po kroku:

1. Mierzymy obwód głowy dziewczynki i z drucika formujemy okrąg o dwa centymetry większy.

2. Drucik dokładnie owijamy taśmą, którą na końcu przyklejamy gorącym klejem. Najlepiej, aby każda warstwa taśmy zachodziła do połowy na poprzednią.

3. Sztuczne kwiaty pojedynczo i w równych, niezbyt dużych odstępach, przytwierdzamy do obręczy klejem. To samo robimy z pozostałymi ozdobami, byle nie było ich za dużo, bo wtedy zamiast zdobić będą szkodzić.

4. Jeżeli wianek ma być biało-zielony przed przymocowaniem kwiatów do taśmy przytwierdzamy gałązki szparagusa.

5. Żywe kwiaty mocno przytwierdzamy nitką. Pamiętajmy, żeby ich łodygi miały najwyżej kilka centymetrów. Dodajemy ewentualne pozostałe elementy zdobiące, choć najpiękniejszy jest wianek tylko z żywych dekoracji.

Żywymi kwiatami można także przyozdobić komunijną opaskę lub wpinkę. Aby taka dekoracja jak najdłużej cieszyła oko i dobrze sprawowała swoją funkcję, należy przechowywać ją w chłodzie i na talerzu z wodą.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 1 533 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł