Kategorie

Archive for the ‘moda’ Category

Styl retro w trendach na jesień

Trendy jesienno-zimowe w modzie damskiej niejednokrotnie bardzo się zmieniają, czy wręcz ewoluują. Jednakże, nierzadko powraca się również do uznanych projektów i nawiązuje na przykład do mody vintage i retro.

Obecnie bardzo popularne stają się, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym ubrania, akcesoria i dodatki, stylizowane na modłę poprzednich epok, głównie na lata 60. lub 80. ubiegłego stulecia. Nawiązania do stylu retro pojawiają się więc zarówno w odzieży wierzchniej, obuwiu czy strojach okazjonalnych, takich jak sukienki czy spódnice. Co więcej, trendy te spotykane są obecnie zarówno w odzieży dla nastolatek, jak i Pań dojrzałych oraz seniorek. Read the rest of this entry »

Share Button

Płaszcz na jesień: mini czy maxi?

Krótki szray płaszczyk kurteczkaJesień to pora roku, która zawita w nasze progi lada chwila. Wraz z jesienią do Polski przybędzie chłodniejsze powietrze, dlatego już teraz warto pomyśleć, co zapewni nam choć odrobinę ciepła, kiedy nadejdą deszczowe i wietrzne dni. Idealnym okryciem jesiennym są płaszcze – tylko one dadzą swoim właścicielom ciepło i komfort użytkowania. Mimo że amatorzy kurtek jesiennych twierdzą inaczej, tylko płaszczyki łączą w sobie praktyczność i elegancję.

Wybór płaszczyka jesiennego nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby się to wydawać. Trzeba bowiem przede wszystkim przemierzyć wiele kilometrów centrum handlowego w poszukiwaniu odpowiedniego egzemplarza. Za to kiedy uda się go odnaleźć i zdobyć, można poczuć prawdziwą satysfakcję! Read the rest of this entry »

Share Button

Eleganckie sukienki dla starszych pań

sukienki-wizytowe-dla-dojrzalych-kobietKażda kobieta ma prawo wyglądać elegancko bez względu na to jaki rok urodzenia figuruje w jej dokumentach. Trzeba jedynie pamiętać, że w pewnym wieku nie wypada założyć pewnych strojów, aby nie narazić się na śmieszność. To bowiem w czym dobrze wygląda nastolatka niekoniecznie będzie prezentowała się na dojrzałej kobiecie. Na jakie kreacje więc postawić? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, trzeba bowiem odpowiedzieć na kilka pytań.

Pierwsze dotyczy długości. Z pewnością kreacja nie może być zbyt krótka, choć nie oznacza to, że dozwolone są jedynie maksi. Można uznać, że kreacja o długości do kolan będzie odpowiednia. Rozwiązaniem pośrednim byłoby postawienie na kreację z trenem. W przypadku dojrzałych kobiet jednak nie cieszy się ona zbytnim zainteresowaniem. Read the rest of this entry »

Share Button