Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wzory swetrów robionych na drutach 2018
Kategorie

Jak uszyć męski sweter na drutach?

sweter-na-drutachRobić na drutach może każdy i warto, bo tylko dzięki temu możemy mieć nietuzinkowe i niepowtarzalne modele swetrów. Zanim jednak wykona się ten wyjątkowy model swetra, trzeba „przerobić wiele oczek” i dojść do wprawy. Nauczenie się tego rzemiosła to nic trudnego. Trzeba jednak mieć wyczucie, aby nie ściskać za mocno, ani zbyt lekko, podczas dziergania. Sweter męski jest o tyle prostszy od damskiego, iż klasyka jest zawsze w modzie, więc zbędne są skomplikowane sploty, ozdoby czy inne fikuśne kształty.

Trzeba tylko na początku ustalić sobie fason, obliczyć oczka i zdecydować czy będzie to sweter łączony czy jednolity. 

Wybór włóczki to kolejny istotny krok na drodze aby wykonać sweter dla mężczyzny. Najlepiej zainwestować w dobrej jakości materiał, taki który nie będzie się kundlił oraz zachowa swój pierwotny wygląd. Odradzamy naukę na włóczkach używanych, tzn. takich, z których swetry męskie były już robione. Nie będzie się ona zachowywała naturalnie i można się zniechęcić do nauki. Trzeba jednak pamiętać, że robienie na drutach będzie przychodziło z łatwością dopiero po pewnym czasie. Nie od razu wykonamy piękny sweter o wielu splotach, którego nie powstydziłby się butik handlowy. Dziergać, dziergać, dziergać – oto najlepsza metoda aby w końcu wykonać piękny męski sweter na drutach.

Jeśli uczymy się robótek ręcznych z książek lub internetu, pamiętajmy że każdy posiada swój indywidualny styl. Niektórym wychodzą oczka malutki i ciasne, inni z kolei mają szerokie i bardzo duże. Nie trzeba walczyć ze swoimi przyzwyczajeniami, jeśli w opisie do zrobienia swetra męskiego są małe oczka, a my robimy duże, wystarczy kilka ominąć. Nie bez znaczenia są także druty. Warto dobrać je do przepisu na określony model swetra męskiego, ale także do własnych umiejętności i potrzeb.

Obecnie panowie najchętniej noszą wygodne, rozpinane kardigany. Wykonuje się je tak samo jak jednolity sweter wkładany przez głowę, z tym że zupełnie inaczej wykonamy kołnierz. Trzeba też pamiętać o guzikach i dziurkach. Wełniane pulowery to również hit sezonu. Można wykonać je z jednobarwnej włóczki lub połączyć kolory. Jeśli mamy już wprawę w robieniu na drutach, możemy zacząć od zrobienia małego sweterka. Młodzieżowe swetry dla chłopców często robione są przez początkujące panie dziewiarki. Dzieci zawsze wybaczą jakieś drobne niedociągnięcia.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 1 032 osób, a dzisiaj 2 osób)

Jak podobał Ci się artykuł