Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
styl na jesień i zimę
Kategorie

Archive for the ‘styl’ Category

Kartki z życzeniami

Okres Świąt Bożego Narodzenia skłania nas do refleksji i spotkań w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Zawsze w takich momentach składamy sobie życzenia zwłaszcza przy stole wigilijnym łamiąc się opłatkiem.

Read the rest of this entry »

Share Button

Z czym łączyć czerwone szpilki?

stylizacja-z-czerwonymi-szpilkamiSzpilki muszą się znaleźć w szafie każdej kobiety. To taki kanon jak w przypadku małej czarnej. Są to najbardziej kobiece z wszystkich damskich butów. Zachwycają płeć piękną jak i mężczyzn. Raczej trudno wyobrazić sobie strój kobiecy bez ozdobnych czółenek na szpilce. Zawsze były, są i muszą być, a bez względu na wszystko każda kobieta, nie mogąc się im oprzeć kupi je. Moda obuwnicza rozszalała się na dobre. Przybywa producentów i sklepów, a w salonach zdecydowanie coraz więcej szpilek w kolorach mięty czy fuksji, jeszcze niedawno uważanych za mało modne. Dzisiaj wpadają w oko każdej pani, pewnie także ze względu na konfekcję damską, która jest utrzymana w podobnych barwach. Łatwiej zatem skomponować strój w pastelowych kolorach kiedy i obuwie wpisuje się w te trendy. Read the rest of this entry »

Share Button

Jak przechowywać biżuterię?

kasetka-na-bizuterieBiżuteria srebrna, a zwłaszcza pierścionki z cyrkoniami, łańcuszki i obrączki, jest podatna na ciemnienie. To z kolei wywołane jest naturalnym wpływem siarki znajdującej się w powietrzu na powierzchnię srebra i tym samym powstawanie czarnego nalotu – siarczku srebra. Jeśli biżuteria nie jest rodowana (czyli pokrywana cienką warstwą rodu), to z pewnością po dłuższym czasie noszenia użytkownicy zauważą ów nalot. Można go oczywiście szybko i skutecznie usuwać domowymi sposobami typu oczyszczanie pastą do zębów, moczenie w wodzie z mydłem, sokiem z cytryny i sodzie lub też wykorzystanie płynów sprzedawanych w sklepach jubilerskich, nadających się do oczyszczania i polerowania srebra. Jednakże nie tylko samym czyszczeniem można zapobiegać zabrudzeniom na biżuterii. Dodatkowo trzeba zadbać o dobre jej przechowywanie. Read the rest of this entry »

Share Button