Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Zasady męskiej elegancji 2018
Kategorie

Zasady męskiej elegancji

Strój eleganckiego mężczyznyElegancki facet to w 21. wieku niekoniecznie mężczyzna w garniturze i pod krawatem. Społeczeństwo stało się nieco bardziej liberalne i teraz elegancją nazywa się często schludne, modne odzienie. Niemniej są pewne sztywne kanony, których warto się trzymać, kiedy ubiór ma być doceniony przez środowisko.

Koszula to podstawa
Koszula z długim rękawem wydaje się być najważniejsza, kiedy mówimy o eleganckim mężczyźnie. To typowy element garderoby, który pasuje zarówno do spodni garniturowych, jak i jeansowych. Nieporozumieniem są koszule z krótkim rękawem. Nie jest to atrybut męskości, a jedynie świadczy o braku świadomości mody i gustu. Ważna jest też symetria. Sylwetka podzielona jest przez pasek męski, pół do góry i pół na dół. A jak wiemy połowy powinny być raczej równe.

Rozmiar koszuli to nie tylko długość
Myli się ten, kto myśli, że koszula jest dopasowana, kiedy ma rękawy odpowiedniej długości. Najważniejsze są szwy i szerokość materiału w talii i ramionach. Szwy powinny być po bokach centralnie w połowie ciała, te od rękawów równo na ramionach, a nie opadnięte. Kołnierzyk powinien ściśle przylegać do szyi, powinno dać się włożyć dwa palce i ani pół palca więcej.

Paski męskie jako biżuteria
Elegancki facet nie nosi dodatkowej biżuterii na sobie. Tylko to co konieczne: pasek męski + zegarek. Tyle mu wystarcza. W dzisiejszych czasach nie wybieram jak kiedyś – tylko spośród tych samych klamer, ale w innym kolorze. Teraz to prawdziwe ozdoby. Klamry w paskach męskich mogą mieć zdobienia, grawery, różne sposoby zapinania. Warto dobierać je do okazji, a nie z przypadku.

Spodnie wizytowe nawet latem
Nie, krótkie spodnie w żadnym wydaniu nie są eleganckie. Nie można iść na wesele czy ślub w upalny dzień w krótkich portkach. Nie można iść na spotkanie na szczeblu, kiedy skwar na niebie, w szortach. Tylko długie spodnie. I dobrany do nich elegancki pasek męski. Jakie spodnie wybrać latem? Ano lniane. Te będą najbardziej przewiewne i najbardziej odpowiednie.

Mucha zamiast krawata
Nie każdy wygląda dobrze w krawacie – zwłaszcza w tanim i tandetnym. Jeżeli decydujesz się na niego, to postaw na porządny krawat wełniany, zawiązany windsorem. Jeżeli takim nie dysponujesz – postaw na muchę. Ale tu od razu mówimy: mucha zapinana to pójście na łatwiznę. Nie będziesz dandysem, kiedy będziesz dobierać dodatki w ten sposób. Skoro masz elegancki pasek męski, to i musisz mieć porządną muchę. Wiązaną.

Fancy skarpetki się są wcale fajne
Moda na kolorowe skarpetki w pszczółki, serniczek czy pokemony to nie jest moda męska. To młodzieżowy wybryk. To manifestacja przeciwko prawdziwym kanonom elegancji. Niestety takie fancy skarpetki zalewają sklepy, więc faceci je kupują. Niepotrzebnie. Nie wygląda to ładnie, ani nawet śmiesznie. Jeżeli masz 18 lat to okej, baw się tym. Jeżeli chcesz być eleganckim mężczyzną – postaw na klasyczne pary: białe i czarne. Pamiętaj: do garnituru zawsze czarne.

Biżuteria dla faceta
Pisaliśmy już że paski męskie to jeden z elementów biżuteryjnych. Podtrzymujemy. Innymi elementami są zegarki. Odpuść sobie zegarek z bazaru. Albo dobry, albo żaden. Mówi się, że po zegarku poznaje się status społeczny. Wybierz więc model, który odzwierciedla Twój. Na siłę nie ma co udawać, że stać nas na więcej niż realnie stać.

Buty zawsze zadbane
Koszule zakładasz codziennie. Pocisz się nią, brudzisz. Ściągasz i wrzucasz do pralki. Robisz to każdego dnia. Buty tak samo: zakładasz codziennie, pocisz się w nie, brudzisz (nawet bardziej niż koszulę), a czy czyścisz je codziennie? Wielu facetów popełnia ten błąd – czyści buty od czasu do czasu, zazwyczaj w weekend. A przecież zarówno pasek męski, poszetka czy buty również świadczą o elegancji osobnika. Nie można o nie nie dbać. Buty powinny być zawsze przed wyjściem wytarte z kurzu, jeżeli są skórzane, to też wypastowane i wypolerowane. Kobiety potwierdzają, że w kontaktach z mężczyznami patrzą na buty i zegarek.

O eleganckich facetach mówić można wiele, ale to dość subiektywny temat. Kto się z nami zgadza, łapka w górę. A kto nie to zapraszamy do dyskusji. Inne podejście do elegancji i bardziej szczegółowe teksty o paskach męskich, koszulach eleganckich czy butach znajdziecie w pozostałych tekstach. Tymczasem pamiętajcie, że w czasach kiedy kobiety bardziej patrzą na wygląd niż umiejętności, musicie się starać wyglądać jak najlepiej każdego dnia.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 209 osób, a dzisiaj 3 osób)

Jak podobał Ci się artykuł