Kategorie

Archive for the ‘fryzury’ Category

Nowoczesne preparaty do trwałej ondulacji

Śledząc występy gwiazd telewizyjnych, a także pokazy mody można zauważyć powracającą tendencję, czyli loki. Trwała ondulacja cieszy się coraz większą popularnością. Jeszcze do niedawna, Panie, które decydowały się na taką zmianę fryzury, musiały liczyć się z diametralnym pogorszeniem stanu włosów, koniecznością ich późniejszego obcięcia. Na szczęście na rynku pojawiły się nowoczesne preparaty do trwałej ondulacji, które nie wyrządzają już w strukturze włosa tak wielu szkód.

 

Trwała ondulacja jest zabiegiem polegającym na zmiękczeniu keratyny włosów poprzez zastosowanie chemicznego procesu redukcji. Środki chemiczne stosowane do trwałej ondulacji zmieniają strukturę włosa, dzięki czemu można nadać im inny wygląd, głównie za pomocą wałków różnej grubości. Read the rest of this entry »

Share Button

Paleta barw – modne kolory włosów

modne kolory włosówCzy farbowanie włosów jest modne? A jeśli tak to jaki efekt farbowania jest teraz najbardziej trendy? Podobnie jak dobieranie różnego rodzaju strojów, dodatków i makijażu również stylizacja włosów pod względem kształtu i koloru włosów jest na pewno sposobem na bycie trendy. Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi więc – tak. Jeśli chodzi natomiast o modne kolory co sezon sytuacja wygląda trochę inaczej. W końcu na tym właśnie polega urok mody że się zmienia! Read the rest of this entry »

Share Button

Układanie włosów krok po kroku

łatwa-stylizacja-włosówStylizacja włosów uzależniona jest od ich długości, rodzaju oraz oczywiście od tego jaką fryzurę chcemy uzyskać. Z pewnością bardzo przydatne są różnego rodzaju kosmetyki do układania włosów oraz takie akcesoria jak suszarka, prostownica czy lokówka. Osoby, które są niecierpliwe lub nie mają zbyt wiele czasu na co dzień poddają się czasem zabiegowi permanentnej stylizacji, dzięki któremu włosy są cały czas uniesione u nasady oraz sprawiają wrażenie jakby było ich więcej. Poza tym lepiej się układają. Jednak jeśli ktoś opanuje codzienną stylizację szybkie i efektowne ułożenie fryzury nie będzie stanowiło dla niego problemu. Read the rest of this entry »

Share Button