Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jaki płyn do trwałej ondulacji? 2018
Kategorie

Nowoczesne preparaty do trwałej ondulacji

Śledząc występy gwiazd telewizyjnych, a także pokazy mody można zauważyć powracającą tendencję, czyli loki. Trwała ondulacja cieszy się coraz większą popularnością. Jeszcze do niedawna, Panie, które decydowały się na taką zmianę fryzury, musiały liczyć się z diametralnym pogorszeniem stanu włosów, koniecznością ich późniejszego obcięcia. Na szczęście na rynku pojawiły się nowoczesne preparaty do trwałej ondulacji, które nie wyrządzają już w strukturze włosa tak wielu szkód.

 

Trwała ondulacja jest zabiegiem polegającym na zmiękczeniu keratyny włosów poprzez zastosowanie chemicznego procesu redukcji. Środki chemiczne stosowane do trwałej ondulacji zmieniają strukturę włosa, dzięki czemu można nadać im inny wygląd, głównie za pomocą wałków różnej grubości.

Jeszcze kilkanaście lat temu do przeprowadzania trwałej ondulacji różnego typu używano płynów z duża ilością amoniaku, kwasu tioglikolowego i urotropiny, które powodowały nadmierne pęcznienie włosa i zniszczenie łusek włosa.

Skuteczność, a jednocześnie szkodliwość zastosowanego płynu uzależniona jest od jego pH, im jest ono wyższe, tym jest on bardziej alkalizujący i agresywny dla włosów. Najmniej szkodliwa, a jednocześnie najmniej trwała, jest ondulacja kwaśna, do której stosuje się płyn o pH 6-7. Ten rodzaj trwałej, profesjonalnie wykonany w salonie fryzjerskim, praktycznie nie niszczy włosów.

Za bardziej łagodne uważa się preparaty do ziołowej ondulacji lub owocowej ondulacji, które w mniejszym stopniu uszkadzają włosy, a jednocześnie tworzą ładne fale i loki.

Preparaty do ondulacji nie są jednorodne. W zależności od producenta, wyróżnia się różne ich typy, których użycie uzależnione jest od kondycji i podatności włosów na modelowanie, a także tego, czy są to włosy naturalne, czy koloryzowane. Tylko użycie odpowiedniego preparatu daje gwarancję, iż trwała ondulacja zmieni fryzurę tylko na lepsze. Zniszczone, połamane i przesuszone włosy nigdy nie będą pięknie wyglądać nawet z najpiękniejszymi lokami na grubych wałkach lub drobniutkimi loczkami. Dlatego też, jeśli ktoś decyduje się na zabieg, najlepiej udać się do profesjonalnego, sprawdzonego salonu fryzjerskiego niż wykonywać trwałą samodzielnie. Ceny ondulacji nie są bardzo wysokie, a możemy uchronić się przed zniszczeniem włosów. Profesjonalny fryzjer wybierze płyn do ondulacji idealny dla rodzaju i kondycji włosów, dzięki czemu, fryzura będzie się prezentowała dobrze, a włosy nie ulegną zbytniemu zniszczeniu. Profesjonale marki fryzjerskie oferują preparaty ondulacyjne i utrwalające zawierające dodatkowe składniki pielęgnujące włosy.

Mimo, iż płyny do ondulacji, czy też do trwałej prostującej są mniej szkodliwe niż jeszcze kilka lat temu, nie można zapominać o odpowiedniej pielęgnacji włosów. Dotyczy to także rzęs, które można trwale podnieść i podkręcić.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 400 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł