Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Paznokcie zdobione gabką 2018
Kategorie

Jak ozdobić paznokcie gazetą lub gąbką?

Piękne paznokcie to ozdoba każdej kobiecej dłoni. Aby takie były wcale nie trzeba wydawać wielu pieniędzy u kosmetyczki.

Dużo nietuzinkowych wzorków na paznokcie możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do stylizacji paznokci, na przykład pisaki czy pędzelki.

Dzięki nim łatwiej wykonamy między innymi niezmiennie modny francuski manicure.

Pomocne mogą być także gotowe naklejki do paznokci czy zestawy do robienia stempli na paznokciach. Przy ich pomocy możemy wykonywać łatwe wzorki na tipsach bądź nietuzinkowe wzory na naturalnych i żelowych paznokciach. Sprawdzą się one nie tylko na co dzień, ale także od święta czyli jako wzory na paznokcie weselne, ślubne czy sylwestrowe. Zapomnieć nie można także o ozdobieniu paznokci u nóg.

Metody wykonywania wzorków na paznokciach są różne. Jeden z nich to zdobienie na wodzie. Inne to ozdabianie gazetą lub gąbką. Brzmi nieprawdopodobnie? Przeczytajcie o nich nieco więcej.

Metoda gazetowa jest idealna dla osób, które nie posiadają talentu artystycznego bądź po prostu nie mają za dużo czasu. Do wykonania wzorków potrzebne będą jasny lakier i utwardzacz (ewentualnie lakier bezbarwny), mocny alkohol, miska, gazeta (nie może być śliska), nożyczki.
Najpierw pomaluj paznokcie jasnym lakierem i poczekaj aż dobrze wyschnie (najlepiej kilka godzin). Następnie wybierz z gazety wzorek, którym chcesz ozdobić swoje paznokcie. Potnij go na dziesięć małych części o wielkości mniej więcej twojej płytki paznokciowej.

Wysokoprocentowy alkohol przelej do miski. Zanurz w nim pomalowany paznokieć na około pięć sekund. Następnie wyjmij palec z pojemniczka z alkoholem i przyłóż wybrany wzorek wycięty z gazety. Mocno przyciśnij go do płytki i trzymaj tak przez kilkanaście sekund. Następnie delikatnie zdejmij fragment gazety z paznokcia. Na koniec pomaluj wzorek utwardzaczem lub lakierem bezbarwnym. Powtórz wszystkie czynności na pozostałych paznokciach.

Zdobienie gąbką jest idealne do wykonywania tak zwanego ombre. Jak uzyskać cieniowane paznokcie? Będziesz potrzebowała lakiery do paznokci w różnych odcieniach tego samego koloru, gąbeczki do makijażu, miseczkę, bezbarwny lakier, kartkę papieru.

Na początek przygotuj lakiery ustawiając je w kolejności od najciemniejszego do najjaśniejszego koloru. Niech odcieni nie będzie więcej niż trzy. Następnie napełnij miseczkę zimną wodą i zanurz w niej gąbeczkę. Odsącz ją pozostawiając wilgotną, ale nie mokrą. Krawędź gąbki pomaluj ciemnym lakierem robiąc wyraźną kreskę. Następnym krokiem jest zrobienie tuż obok kreski jaśniejszym kolorem i jeszcze jaśniejszym.

Rób to w miarę szybko, aby lakiery nie wyschły. Odbij delikatnie kolory na kartce. Za pierwszym razem zobaczysz wyraźną granicę między odcieniami. Powtarzaj czynność do momentu kiedy granica zniknie. Wtedy jest odpowiednia chwila aby odbić lakier na paznokciu. Po prostu zbliż gąbkę do płytki paznokcia i odbij na niej lakier.

Powtórz czynność kilka razy trzymając gąbkę cały czas w tej samej pozycji. Następnie ponownie nałóż warstwy lakierów i powtarzaj wcześniejsze czynności dla każdego paznokcia. Na koniec pomaluj paznokcie bezbarwnym lakierem lub utrwalaczem.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 48 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł