Kategorie

Posts Tagged ‘leczenie tarczycy’

Niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, zapalenie tarczycy to najczęstsze choroby tego niewielkiego gruczołu umiejscowionego na szyi tuż pod skórą. Można go dostrzec jako zgrubienie, zwłaszcza gdy na skutek choroby zostaje powiększony. Łatwo go też wyczuć palcami. Znajduje się tuż pod grdyką. Read the rest of this entry »

Share Button

Tarczyca

Skąd wiedzieć, że nasza tarczyca szwankuje? Tak naprawdę ciężko jest to zdiagnozować „na oko”. Jedynym rozwiązaniem jest zbadanie poziomu TSH w naszym organizmie. Gdy jego poziom jest niższy niż przewiduje norma, wówczas mamy problem z nadczynnością tarczycy. Jeżeli natomiast poziom TSH wzrósł to znak, że mamy problem z niedoczynnością tarczycy. Read the rest of this entry »

Share Button

Tarczyca

Niepokoi cię twój stan zdrowia? Odczuwasz nieuzasadniony niepokój, łatwo popadasz w rozdrażnienie? A może z niewiadomych powodów przybierasz na wadze? Zbadaj swoje hormony tarczycy, ponieważ prawdopodobnie to właśnie nieprawidłowości w pracy gruczołu tarczowego dają o sobie znać. Read the rest of this entry »

Share Button