Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Prezenty komunijne 2018
Kategorie

Co kupić dziecku na Pierwszą Komunię?

biale-alby-do-pierwszej-komuniiWiele dzieci z utęsknieniem czeka na dzień Pierwszej Komunii z wielu powodów. Na lekcjach religii są uczone jak ważna jest uroczystość przyjęcia pierwszej komunii, dlatego rodzice muszą zrobić wszystko, aby wszystko w ten dzień było zapięte na ostatni guzik. Przygotowania do Pierwszej Komunii zaczynają się już dużo wcześniej, kilka tygodni czy nawet miesięcy przed planowaną uroczystością. Wielu rodzicom spędza sen z powiek ten dzień z różnych powodów.

Bardzo ważne jest dopasowanie całego stroju komunijnego, dlatego wielu rodziców nie ma nawet czasu, aby zastanowić się nad oryginalnym prezentem komunijnym. Niektórzy rodzice uznają za komunijny prezent całą oprawę, którą muszą zorganizować z okazji Pierwszej Komunii, a która jest też przecież bardzo kosztowna. Wiele dzieci cieszy się z sukienki, wianka czy butów komunijnych, ale warto pamiętać, że można dać dziecku choćby drobny, niewielki upominek, który będzie się miło kojarzył z dnie Pierwszej Komunii.

Prezentem komunijnym może być coś symbolicznego. Niektórzy rodzice obdarowują swoje pociechy pamiątką rodzinną, np. starą biżuterią po dziadkach. Biżuteria to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. Daje dużo możliwości zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Dziewczynce można kupić złoty lub srebrny łańcuszek z ładną zawieszką. Z racji tego, że jest to prezent z okazji Pierwszej Komunii zawieszką może być krzyżyk lub medalik ze świętym lub Matką Boską. Taka zawieszka jest neutralna i będzie dobra dla chłopca lub dziewczynki. Dziewczynce można też sprawić piękne, eleganckie kolczyki, bransoletkę lub biały, szykowny zegarek. Chłopcu można z kolei kupić męską, srebrną bransoletę lub zegarek.

Wielu rodziców decyduje się na prezent związany bezpośrednio z dniem Pierwszej Komunii, więc obdarowują swoje pociechy albumem na zdjęcia z Pierwszej Komunii. Można też dać dziecku ciekawą książkę w formie dużego albumu z mnóstwem interesujących zdjęć. Książki to coraz rzadszy prezent komunijny, a szkoda. Chętniej kupimy górski rower, wieżę stereo, komputer, laptop, notebook, nowoczesny telefon komórkowy, jesteśmy w stanie zafundować oryginalny obóz wakacyjny. A czy nie lepiej kupić chłopcu piłkę nożną, po to, aby w ciepłe dni mógł pograć z przyjaciółmi, tatą lub bratem. Czy nie lepiej kupić fascynującą grę planszową lub interaktywną po to, aby móc wieczorami spędzać przy niej czas całą rodziną? Jak widać, można podarować dziecku nie tylko ciekawy prezent, ale również swój cenny czas.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 254 osób, a dzisiaj 1 osób)

Comments are closed.