Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wiklinowe meble 2018
Kategorie

Meble z wikliny

Niegdyś do mieszkań można było kupić dwa rodzaje meblościanek, a w ramach dekoracji stawiano wszędzie szkła, kryształy, porcelanę. Do tego gdzieniegdzie pojawiały się drewniane ozdoby na ścianach i obrazki. Cudem był wtedy wiklinowy fotel bujany. Potem nastąpił bum na różne figurki, maskotki i inne rzeczy do postawienia na półce. Dopiero, gdy ludzie poczuli przesyt kiczowatymi ozdobami, modne stały się meble i dekoracje z drewna egzotycznego. Wtedy przypomniano sobie na nowo o wiklinie otrzymywanej z wierzby.
Podstawą wyrobów wikliniarskich są oczywiście fotele. Te bujane stanowią już niewielką część całej oferty foteli. Obecnie można wybrać meble do siedzenia różnej wielkości, kształtu i koloru. Są też takie, które pod siedziskiem mają pojemnik, co nie tylko ładnie wygląda, ale jest też niezwykle praktyczne. Kufer z wikliny czy duży kosz zajmuje bowiem sporo miejsca, co jest nie do pomyślenia w małym mieszkaniu i w np. kawalerce. Oczywiście nie ma przeszkody, by taki kosz wstawić, np. jeśli zastąpić plastikową bieliźniarkę wiklinową.

Wikliny także sporo w ogrodzie. Poczynając od mebli ogrodowych, czyli foteli, sofy i stołu, kończąc na kwietnikach i osłonkach donic. Prezentują się one o niebo lepiej niż ich plastikowi czy stalowi konkurenci. Do tego pasują wiklinowe maty stanowiące płot, zabezpieczające przed zaglądaniem przechodniów, a także przed wiatrem, hałasem i kurzem z ulicy. W trakcie rodzinnej biesiady można podawać pieczywo i sztućce w wiklinowych koszykach. Nadmiar tego surowca może szkodzić, sądzę jednak, że z zielenią na tyle dobrze się komponuje, że nie ma się co o to martwić.

Meble wiklinowe
nie nadają się jednak dla leniuchów. Wynika to z potrzeby ich systematycznego odkurzania. Jeśli się to zaniedba i na własną rękę będzie się później myć, nie wiedząc, że wiklina nie lubi wilgoci, zaryzykuje się szarzenie tych mebli. O wiele lepiej jest je wyczyścić wodą z solą i zakonserwować olejkiem cytrynowym. Kupując wyroby wikliniarskie, należy więc pamiętać, że wymagają one większej troski niż meble z buku czy sosny.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 24 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł