Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kredyty na dowolny cel 2018
Kategorie

Życie na kredyt

kredyt-na-ubraniaWspółczesny poziom życia społeczeństw jest bardzo wysoki. Niemal każdy posiada własne mieszkanie lub dom oraz samochód. Zagraniczne wakacje to dziś standard. W domach posiadamy wyposażenie takie jak sprzęt RTV, AGD, drogie meble… Kosztowne remonty urządzamy przynajmniej raz na kilka lat.
Taki styl życia jest bardzo kosztowny. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na pokrycie wszystkich wydatków z bieżących dochodów. W takich sytuacjach często pomagamy sobie pożyczką lub kredytem gotówkowym bez bik. Obecnie zarabia się więcej niż kilka lat temu, ale też wzrósł znacząco poziom życia, a co za tym idzie – wydatki konsumpcyjne.
Nierzadko zaciąga się kredyty nie tylko na zakup niezbędnych dóbr czy usług. Obecnie normą są kredyty na wakacje, przyjęcie ślubne czy nawet operacje plastyczne.
Życie na kredyt to dziś standard, powszechny sposób zaspokajania potrzeb materialnych. Banki prześcigają się w atrakcyjnych ofertach kredytowych i zachęcają do zaciągania kolejnych zobowiązań finansowych na korzystnych warunkach. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie te oferty w rzeczywistości są tak atrakcyjne, jak wydają się na pierwszy rzut oka. Celem banku jest przede wszystkim osiągnięcie zysku, a nie bezinteresowna pomoc finansowa.
W niektórych krajach Europy Zachodniej zadłużenie konsumentów dwukrotnie przekracza wysokość ich dochodów! Wiele z tych kredytów nigdy nie zostanie spłaconych. Długi Polaków nie są jeszcze tak wysokie, ale rosną w bardzo szybkim tempie.
Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu, dobrze jest zastanowić się, czy to konieczne. Do kredytów lepiej podchodzić ostrożnie i traktować je jako ostateczne rozwiązanie, bo zazwyczaj kosztują one sporo. Choć może nie dla wszystkich jest to wykonalne, zaoszczędzenie pieniędzy na planowany zakup to tańsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.
W skrajnej sytuacji, życie na kredyt może doprowadzić do poważnych tarapatów finansowych, kiedy to kredytobiorca jest zmuszony zaciągać kolejne kredyty na spłatę poprzednich.
W sytuacji kiedy spłacamy kilka pożyczek jednocześnie, warto zsumować ich całkowite koszty. Otrzymana suma prawdopodobnie okaże się zaskakująco wysoka. To powinno zachęcić nas do bardziej rozsądnego gospodarowania swoimi pieniędzmi.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 37 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł