Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Modelowanie i układanie włosów 2018
Kategorie

Układanie włosów krok po kroku

łatwa-stylizacja-włosówStylizacja włosów uzależniona jest od ich długości, rodzaju oraz oczywiście od tego jaką fryzurę chcemy uzyskać. Z pewnością bardzo przydatne są różnego rodzaju kosmetyki do układania włosów oraz takie akcesoria jak suszarka, prostownica czy lokówka. Osoby, które są niecierpliwe lub nie mają zbyt wiele czasu na co dzień poddają się czasem zabiegowi permanentnej stylizacji, dzięki któremu włosy są cały czas uniesione u nasady oraz sprawiają wrażenie jakby było ich więcej. Poza tym lepiej się układają. Jednak jeśli ktoś opanuje codzienną stylizację szybkie i efektowne ułożenie fryzury nie będzie stanowiło dla niego problemu.

Co jest właściwie skuteczniejsze – układanie włosów na sucho czy na mokro? Jeżeli mamy wystarczającą ilość czasu najlepiej rozpocząć modelowanie już na mokrych włosach, a po ich wysuszeniu utrwalić jeszcze efekt. Jeśli chcemy zakręcić lub pofalować włosy dobrze jest zaraz po myciu nałożyć na nie piankę, a następnie delikatnie podsuszyć. Włosy powinny jednak pozostać wilgotne i wtedy można użyć wałków, lokówki lub okrągłej szczotki. Natomiast wcześniej należy podzielić włosy na części i podpiąć. Potem każdą część dzielimy na pasma, które przed nawinięciem warto spryskać lakierem do włosów. Lokówka elektryczna od razu suszy włosy. Natomiast jeśli używamy szczotki trzeba jednocześnie suszyć włosy suszarką. Nie tak łatwo zrobić to samodzielnie, dlatego warto poprosić kogoś o pomoc. Chociaż z drugiej strony z czasem można nabrać wprawy. Za pomocą szczotki i suszarki można także unosić włosy u nasady lub je prostować. Wszystko zależy od tego jakiej szczotki użyjemy oraz w jaki sposób będziemy się nią posługiwać. Na końcu należy popryskać włosy lakierem.

W przypadku krótkich fryzur bardzo ważną rolę odgrywają kosmetyki do układania włosów. Warto zacząć również od nałożenia pianki, która nada im puszystości oraz nawilży je. Potem zarówno panie, jak i panowie używają zwykle żelu. Dzięki niemu można dowolnie ułożyć fryzurę, a jeśli jest on dobrej jakości można mieć pewność, że uczesanie będzie naprawdę trwałe. Wystarczy nanieść trochę żelu na dłonie, rozetrzeć go i rozprowadzić po włosach. Do ostatecznej stylizacji fryzury wystarczą same palce. Nie warto ulegać pokusie nakładania zbyt dużej ilości żelu. Jeśli jest dobry fryzura na pewno będzie trwała, a zbyt duża jego ilość spowoduje, że będzie zbyt widoczny. Niektóre osoby wolą w ogóle zamiast żelu używać pasty czy wosku, które się nie błyszczą i włosy wyglądają bardziej naturalnie. Natomiast bez względu na to czy używa się żelu czy wosku warto utrwalić jeszcze fryzurę lakierem do włosów. Oczywiście dotyczy to raczej pań.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 989 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł