Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Tabletki w naszym życiu 2018
Kategorie

Tabletki w naszym życiu

Tabletki stają się powoli jednym z głównych elementów diety. Sięgamy po nie nie tylko doraźnie z chwilą pojawienia się bólu bądź chorób, ale i w ramach profilaktyki zdrowotnej (witaminy) i uzupełniania diety o brakujące składniki (ponownie witaminy i mikroelementy) oraz w celu poprawy naszego wyglądu. W tym ostatnim przypadku będą to np. tabletki na porost włosów i preparaty odchudzające. Trend ten zapewne się utrzyma, bo znacznie łatwiej jest połknąć tabletkę niż umiejętnie dobrać pokarmy, albo powstrzymać się od jedzenia jedynie siłą woli. Czy tabletek przypadkiem nie nadużywamy? Biorąc pod uwagę to, jak zostaliśmy przez naturę zaprogramowani – może i tak. Z drugiej strony jednak wciąż ewoluujemy, kto wie czy kiedyś nie nadejdą czasy, w których normalne pożywienie stanie się jedynie ekskluzywnym dodatkiem do tabletek.
Do czego dziś wykorzystujemy tabletki?

Do uzupełniania braków witaminowych

Najpopularniejsze są kompozycje składające się z pełnego zestawu witamin i minerałów. Po te tabletki sięgamy dosyć często, a niektórzy z nas nawet codziennie dla uzupełnienia potencjalnych niedoborów pokarmowych. Szczególną rolę wśród witamin spełniają witamina C oraz witaminy A i E. Pierwszą przyjmujemy w sytuacjach zagrożenia odporności (zazwyczaj), często w okresie zimowym dla wzmocnienia organizmu i lepszej obrony przed sezonowymi przeziębieniami i chorobami. Witaminy A i E można by nazwać witaminami młodości – łączy się je często w tabletkach mających zapewniać zdrowy wygląd, odpowiednie nawilżenie skóry i ochronę przed wolnymi rodnikami.

Tabletki uzupełniają też braki minerałów

I to zarówno makro- jak i mikroelementów. Najczęściej sięgamy po magnez, którego często brakuje w naszej diecie, oraz po chrom – ten ostatni zażywamy najczęściej w związku z odchudzaniem.

Tabletki w odchudzaniu

Jeśli chodzi o odchudzanie sprawa jest nieco skomplikowana, bo z jednej strony spożywamy preparaty, które mają przyspieszyć metabolizm (tabletki z Acai Berry bądź innymi „przyspieszaczami”), bądź zniwelować uczucie głodu (tabletki z błonnikiem lub Hoodią Gordonii), z drugiej strony w trakcie pozostawania na diecie i w sytuacji znacznego ograniczenia wartości kalorycznej, objętości i zmniejszenia różnorodności pokarmów konieczne jest uzupełnienie braków witaminowych i minerałowych. Tabletki stają się więc swoistymi substytutami pełnowartościowego (i niestety kalorycznego) pożywienia, bo same kalorii nie mają bądź zawierają jedynie śladowe ich ilości.

Tabletki dla urody

Oprócz wspomnianych już wyżej składników (odchudzających i witaminowych) zawierają też elementy mające wzmocnić i poprawić strukturę np. naszych włosów. Są to witaminy z grupy B, aminokwasy, cynk i potas, albo „kompleksowe” preparaty na przykład na bazie ziół, bądź drożdży uważanych za najlepszą odżywkę dla skóry, włosów i paznokci.

Tabletki na witalność

Tu należałoby wymienić wszystkie te preparaty, których celem jest poprawa koncentracji, oraz (tu może was zaskoczę) tabletki na potencję.
Tabletki na koncentrację często bazują na naturalnych afrodyzjakach i roślinach uważanych w wielu kulturach za panaceum. Warto chociażby wspomnieć miłorząb japoński, żeń-szeń czy jagodę Acai. Tabletki z takimi składnikami witalizują, zwiększają dynamikę naszych procesów życiowych i sprawność intelektualną, są pełnowartościowymi odżywkami (zawierają niezbędne witaminy i minerały, a niejednokrotnie również białka i aminokwasy), a poza tym doskonale chronią nasze organizmy przed chorobami i szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Tabletki – suplementy najczęściej tworzone są na bazie owoców i warzyw, w ich składzie często znajdziemy wyciągi z ziół, krzewów, drzew i kwiatów.

Jednym słowem opierają się na naturze, choć oczywiście nie wszystkie. Te naturalne wydają się i zdrowsze i lepsze, bo nawiązują do naszych żywieniowych korzeni.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 32 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł