Kategorie

Płaszcz na jesień: mini czy maxi?

Krótki szray płaszczyk kurteczkaJesień to pora roku, która zawita w nasze progi lada chwila. Wraz z jesienią do Polski przybędzie chłodniejsze powietrze, dlatego już teraz warto pomyśleć, co zapewni nam choć odrobinę ciepła, kiedy nadejdą deszczowe i wietrzne dni. Idealnym okryciem jesiennym są płaszcze – tylko one dadzą swoim właścicielom ciepło i komfort użytkowania. Mimo że amatorzy kurtek jesiennych twierdzą inaczej, tylko płaszczyki łączą w sobie praktyczność i elegancję.

Wybór płaszczyka jesiennego nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby się to wydawać. Trzeba bowiem przede wszystkim przemierzyć wiele kilometrów centrum handlowego w poszukiwaniu odpowiedniego egzemplarza. Za to kiedy uda się go odnaleźć i zdobyć, można poczuć prawdziwą satysfakcję!

Płaszczyki jesienne damskie mogą mieć przeróżne fasony, różniące się między sobą przede wszystkim długością. W tym miejscu warto zaznaczyć, że mimo iż niektórzy nazywają trencze (tzw. prochowce) płaszczami jesiennymi, to jednak są to płaszcze typowo wiosenne. Wracając jednak do tematu długości okrycia jesiennego, trzeba skupić się na charakterystyce dwóch skrajnych przykładów: na płaszczach krótkich i na płaszczach długich.

Krótkie płaszczyki sięgające do bioder. Mimo to mogą mieć wiele fasonów. W ostatnich sezonach niezwykle modne były płaszczyki dopasowane w ramionach i piersiach, natomiast rozszerzające się poniżej. Zwykle zapinane były na cztery guziki – dwurzędowe. Takie płaszcze w stylu sportowym niż elegancki. Wybierały je przede wszystkim dziewczęta w wieku nastu lat, ponieważ opisany krój płaszcza jest typowo młodzieżowy.

Długie modne płaszcze jesienne to raczej rzadkość. Mimo że długie płaszcze dominują zimą, to jednak jesienią raczej się ich wystrzegamy. Myśląc długi płaszcz na jesień, pierwszą myślą, jaka przychodzi do głowy jest prochowiec – jednak już wcześniej zostało wyjaśnione, że nie jest to płaszcz jesienny, ale wiosenny. Można zatem powiedzieć, że długie płaszcze zostały właściwie całkowicie zastąpione innymi długościami płaszczy. Jak jednak wiadomo – moda często powraca do swych korzeni, a dawniej długie, jesienne płaszcze były w modzie.

Save

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 90 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 43124 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/plaszcz-na-jesien-mini-czy-maxi/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xkp/public_html/847.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xkp/public_html/847.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xkp/public_html/847.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xkp/public_html/847.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xkp/public_html/847.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutd in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435