Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wianek z warkocza 2018
Kategorie

Jobić warkocz dobierany dookoła głowy?

warkocz-zaplatany-wokol-glowyFryzura jest z całą pewnością jednym z najważniejszych elementów uzupełniających ubiór. Bez względu więc na uroczystość, warto znać pomysły na ciekawe uczesania, które pozwolą nam nie tylko wyglądać stylowo i wytwornie, ale także czuć się atrakcyjnie oraz pewnie siebie.

Do łask na nowo wracają warkocze, które mogą być noszone zarówno przez kilkuletnie dziewczynki, jak i przez całkiem dorosłe kobiety.

Warkocze są bez wątpienia fryzurami, które kojarzą nam się z subtelnością oraz niesłychaną dziewczęcością. Takie uczesania są uwielbiane przez kobiety w każdym wieku. Oczywiście na taką fryzurę mogą zdecydować się przede wszystkim panie noszące długie włosy, gdyż z krótkich zrobienie warkocza jest raczej niemożliwe.

Szczególnie modnym uczesaniem jest warkocz dobierany dookoła głowy, którego zrobienie wcale nie jest takie trudne oraz czasochłonne, jak może nam się pozornie wydawać.

Taki warkocz doskonale sprawdza się chociażby w przypadku fryzur komunijnych. Jeśli więc interesują nas upięcia z warkoczem dla dziewczynek, możemy postawić właśnie na warkocz dobierany. Najpierw należy rozczesać włosy, a następnie zrobić przedziałek z boku głowy. Nad czołem zaplatamy dobierany warkocz – rozpoczynamy jego plecenie tuż przy przedziałku, dobierając kolejne pasma włosów z czubka głowy.

Podczas zaplatania warkocza dobieranego postarajmy się wybierać niezbyt grube kosmyki raz z lewej, raz z prawej strony. Taki sam warkocz należy zapleść z drugiej strony. Warkocze następnie spinamy na karku mocnymi wsuwkami lub spinkami.

Taką fryzurę można wykonać zarówno z prostych, jak i z kręconych włosów, aczkolwiek skręcone pasma mogą być nieco bardziej niesforne. Warkocz dobierany dookoła głowy będzie piękną fryzurą komunijną, którą dodatkowo można przyozdobić ciekawym dodatkiem. Być może zainteresuje nas, jak upiąć wianek, welon, kwiatek.

W przypadku kilkuletnich dziewczynek ciekawie powinny sprawdzić się także błyszczące tiary oraz diademy, które będą sprawiały, że w dniu pierwszej Komunii Świętej każda z nich poczuje się wyjątkowo i pięknie.

Warkocz dobierany dookoła głowy nie jest jedyną propozycją stylowego uczesania. W podobny sposób możemy również zapleść warkocza dobieranego, który będzie biegł przez środek głowy. Taka fryzura z kolei świetnie powinna komponować się na przykład z  subtelną i dziewczęcą grzywką.

Końcówka warkocza w tym przypadku wypadnie tuż nad czołem – można ją podpiąć wsuwkami lub wygładzić prostownicą i zostawić w formie niedużej grzywki. Takie uczesanie również można przyozdobić ciekawymi dodatkami.

Bez względu na to, na jaką uroczystość wybierzemy fryzurę w formie warkocza, pamiętajmy, by nie przesadzić z ilością błyskotek, gdyż wówczas nasze uczesanie straci swój urok.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 262 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł