Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak uczesać niedbały kok? 2018
Kategorie

Jak zrobić modny kok, czyli kok luźny i niedbały

luz-lekki-koczekSwego czasu bardzo modne stały się tzw. fryzury niedbałe. Wyglądają bardzo dziewczęco, romantycznie i, wbrew pozorom, niekoniecznie muszą być fryzurą codzienną do szkoły czy do pracy. Na czerwonym dywanie w Hollywood niejedna gwiazda stawia właśnie na taką, niby niedbałą i bardzo nieformalnie wyglądającą fryzurę. Mimo to, uczesanie to jest klasyczne, piękne i wciąż modne!

Jak upiąć włosy w niedbały kok?

Istnieje wiele rodzajów i typów niedbałego koka. Łączy je w zasadzie tylko jedno: luźny styl fryzury. Ten typ uczesania pasuje idealnie do pracy czy szkoły, ale w zależności od tego, na jaki kok się zdecydujemy, modna fryzura ta będzie pasować na wiele okoliczności. Swego czasu bardzo popularne stały się wypełniacze do włosów. Dzięki nim, kok będzie większy, „pełniejszy”, włosy będą sprawiać wrażenie grubszych i gęstszych. Czy da się zrobić niedbały kok z wypełnieniem? Oczywiście! Najlepiej wtedy wypuścić kilka pasm włosów, aby swobodnie oplatały kark lub twarz.

Luźny kok ma wiele wersji. Jak zrobić tę najprostszą? Rozczesujemy dokładnie włosy, najlepiej głową do dołu. Podnosimy głowię, zbieramy jedną ręką włosy trzymając je za końcówki. Następnie skręcamy je w jedną stronę formując w tym samym czasie kok. Nie trzeba tego robić precyzyjnie. Jeśli jakieś pasma się wymkną, nic się nie stanie, wszak ma to być kok niedbały. Po skręceniu koka, utrwalamy skręt gumką do włosów lub wsuwkami. Niektóre pasma można zostawić delikatnie opadające. Fryzura może sprawić problem, jeśli ma się asymetryczną grzywkę. Przy takim uczesaniu, najlepiej zaczesać ją na jedną stronę i spiąć wsuwką.

Kok to idealna fryzura na spotkanie z przyjaciółmi lub randkę. Żeby uzyskać efekt „puszystego” i gęstego koka, niektóre pasma włosów z tyłu głowy, tuż nad karkiem, można natapirować. Szczególnie jest to zalecane paniom, które mają cienkie i słabe włosy. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić. Taki luźny kok, delikatnie opadający, będzie idealnie pasować do wielu sukienek, nie tylko letnich. Będzie świetnie współgrał z sukienkami koktajlowymi czy eleganckimi czarnymi.

Przyjmuje się, że do niedbałych koków raczej nie wpina się ozdób do włosów. Jeśli jednak czeszesz tę fryzurę na jakąś wyjątkową okazję, możesz pozwolić sobie na niewielki dodatek. Ponieważ niedbały kok ma sprawiać wrażenie fryzury prostej i naturalnej, lepiej unikać świecących ozdób.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 456 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł