Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Garnitur w stylu retro 2018
Kategorie

Gustowny garnitur w stylu lat 20

garnitur-retroMęski styl lat dwudziestych na nowo wraca do łask. Coraz większa liczba mężczyzn sięga po gustowne garnitury w stylu lat dwudziestych – mogą one stanowić idealny strój dla pana młodego, ale oczywiście nie tylko. Kultura tamtych czasów wiąże się zarówno z szykownymi strojami, jak i z szarmanckim zachowaniem panów.

Aby przenieść się w ten niezapomniany klimat, wiele par organizuje wesela w stylu retro. Na takich przyjęciach bardzo ważnym elementem jest nie tylko strój panny młodej, ale i pana młodego.

Lata dwudzieste ubiegłego stulecia są do dnia dzisiejszego kojarzone przede wszystkim z jednorzędowymi marynarkami, które posiadały szerokie, szpiczaste klapy. Garnitur w stylu retro powinien więc składać się z marynarki z klapami, pod którą mężczyzna może założyć kamizelkę (jedno lub dwurzędową). Warto też dodać, że w tamtych czasach panowie bardzo często wybierali kamizelki z kieszonkami, które służyły przede wszystkim do noszenia zegarków na łańcuszkach. W latach dwudziestych popularnym modelem koszuli był strój odznaczający się kołnierzykiem z zaokrąglonymi skrzydełkami. Do garnituru w stylu lat dwudziestych najlepiej włożyć białą koszulę – taki model jest najbardziej bezpieczny i z powodzeniem można ją nosić także do garniturów wzorzystych. Dodatkowo do koszul mężczyźni wkładali krawaty z subtelnym wzorem. Nie sposób też nie wspomnieć kilku słów o spodniach, które wpisują się w klimat lat dwudziestych.

Mężczyźni do garniturów często wkładali tak zwane spodnie Oxford pants, które charakteryzowały się szerokimi nogawkami, zaprasowanymi w kant. Gustowny garnitur w stylu retro koniecznie powinien być dwurzędowy, z watowanymi ramionami oraz z szykowną kamizelką. Alternatywą dla takiego stroju może być też klasyczny smoking, który w tamtych czasach także cieszył się bardzo dużą popularnością. Dużą rolę odgrywały także niebanalne dodatki, takie jak: krawat, kapelusz, biało-czarne buty oraz obowiązkowo chusteczka w kieszeni.

Moda lat dwudziestych jest wciąż żywa. Gustowne garnitury w stylu retro mogą być nie tylko godną polecenia kreacją dla pana młodego. W takim stylu można wybrać też modny garnitur dla gościa weselnego. Wieczorowe kreacje tamtych czasów były strojami obcisłymi i niezwykle szykownymi. Królowały klasyczne i proste fasony, ale ubiory często wykonywano z ozdobnych tkanin. Decydując się na włożenie garnituru w stylu lat dwudziestych nie można też zapomnieć o odpowiedniej fryzurze – powinno to być uczesanie z przedziałkiem z boku i z lekko podgolonym tyłem.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 275 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł