Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Co to jest bardotka? 2018
Kategorie

Dla kogo biustonosz typu bardotka?

balkonetka-z-szerokimi-ramiaczkamiJednym z najbardziej uniwersalnych rodzajów biustonoszy jest bardotka – stanik, którego nazwa pochodzi od nazwiska Brigitte Bardot. Ten krój biustonosza jest bardzo chętnie wybierany przez kobiety na całym świecie, ponieważ posiada specjalnie uformowane sztywne miseczki, które pozwalają w naturalny sposób wyeksponować górną część biustu. Jednak aby móc uzyskać najlepsze efekty, należy postarać się o perfekcyjne dopasowanie tego rodzaju biustonosza. W zależności od tego, w jakim sklepie będziemy nabywać bardotkę, warto znać polską i zagraniczną tabelę rozmiarów, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam wybrać właściwy stanik.

Biustonosz bardotka jest doskonale znany kobietom w wielu krajach na świecie, w tym również w Polsce. Ten rodzaj stanika jest ściśle związany z postacią Brigitte Bardot, a więc z latami pięćdziesiątymi XX wieku. To właśnie w tym czasie młodziutka Brigitte Bardot zaczęła robić karierę. Najpierw udało jej się wylansować dekolt w kształcie łódki, który pięknie odsłaniał ramiona, ale do takiej kreacji musiał zostać dobrany odpowiedni stanik. Biustonosz miał być głęboko wycięty i jednocześnie nadawać się do noszenia bez ramiączek.

Właśnie w ten sposób powstał biustonosz o nazwie bardotka. Dzisiaj po tego rodzaju stanik sięga mnóstwo kobiet w różnym wieku. Na przestrzeni lat zmieniło się nieco wykonanie bardotki, ponieważ obecnie najbardziej popularne są biustonosze posiadające miseczki usztywniane wkładkami gorseciarskimi, a także fiszbinami. Stanik tego rodzaju posiada ponadto odpinane ramiączka, dzięki czemu można go wkładać do wielu rozmaitych kreacji. Biustonosz typu bardotka szczególnie często jest polecany kobietom posiadającym pełny biust o stosunkowo dobrej kondycji – dzięki temu piersi znacznie łatwiej wypchnąć ku górze i tym samym uzyskać znakomity efekt. Po bardotkę mogą też sięgnąć panie o nieco mniejszych piersiach, stosując dodatkowo specjalne wkładki powiększające biust. Można też wybrać bardotkę w wersji push-up, która jest także chętnie kupowanym stanikiem przez kobiety.

Stanik o nazwie bardotka najczęściej jest noszony w połączeniu z kreacjami wieczorowymi, a także z sukniami ślubnymi. Trzeba jednak wiedzieć, że najlepszy efekt uzyskuje się tylko wtedy, kiedy ten rodzaj biustonosza zostanie precyzyjnie dobrany. Kupując biustonosz bardotkę należy postarać się więc o to, aby obwód nie był zbyt ciasny czy zbyt luźny. Stanik z całą pewnością nie powinien przesuwać się, a ponadto bardotka musi właściwie podtrzymywać piersi. Wielkość miseczek jest także niezwykle istotna – tylko odpowiednio dobrana bardotka będzie idealnie pasować do dużych i szerokich dekoltów typu łódka. Bardotki nie poleca się natomiast nosić do dekoltów w kształcie litery V.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 343 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł