Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/xkp/public_html/847.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Depilacja 2018
Kategorie

Depilacja

Chyba nie ma takiej osoby (a szczególnie kobiety), która nie chciałaby pozbyć się raz na zawsze zbędnego owłosienia. W dzisiejszych czasach depilacja nóg i pach to konieczność. Depilacja bikini to natomiast kwestia naszego indywidualnego podejścia. Nie mniej jednak, bez zapoznania się z odpowiednimi metodami, nie będziemy w stanie usunąć włosków. Choć te najbardziej popularne metody nie gwarantują trwającej w nieskończoność jedwabistej gładkości, to mimo wszystko gładkim ciałem można cieszyć się nawet kilkanaście dni.

Czym się depilować?

Jak już wyżej wspomniałam – metod depilacji jest wiele. Wcale nie trzeba stosować tradycyjnej maszynki do golenia. Choć jest to metoda bardzo szybka i tania, niestety włoski tak szybko jak zniknęły, pojawiają się znów. Warto więc, jeśli mamy trochę więcej czasu, wykonać znacznie bardziej dokładną depilację, której nie trzeba będzie powtarzać co jeden dzień.

Kremy do depilacji

Jednym ze sposobów usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja za pomocą kremów (zwana również depilacją chemiczną). Kremy do depilacji niejako rozpuszczają włoski nieco głębiej niż ich powierzchnia na skórze. W efekcie rezultat zabiegu utrzymuje się nawet kilka dni. W składzie kremów do depilacji znajdują się substancje chemiczne, które właśnie powodują rozpuszczenie białka budującego włos.

Kremy mogą być przeznaczone zarówno do depilacji nóg, jak i depilacji bikini. Trzeba jednak pamiętać, że w składzie takich kremów znajdują się substancje chemiczne. A to oznacza, że dla niektórych osób stosowanie kremów nie będzie wskazane. Takie specyfiki mogą bowiem wywoływać reakcje alergiczne oraz podrażnienia, gdy skóra jest szczególnie wrażliwa. Żeby temu zapobiec, warto na dwa dni przed planowaną depilacją wykonać test alergiczny. W tym celu należy niewielką ilość kremu nałożyć na niewielki i niewidoczny fragment skóry, a następnie zmyć. Po upływie czterdziestu ośmiu godzin, gdy na skórze nie pojawią się żadne podrażnienia, można przystąpić do właściwej depilacji.

Depilacja za pomocą kremów jest banalna. Wystarczy kosmetyk nałożyć na dokładnie oczyszczoną skórę, a następnie rozprowadzić krem dość grubą warstwą. Po upływie czasu określonego przez producenta na opakowaniu (nie należy przedłużać go) specyfik wraz z włoskami należy usunąć za pomocą szpatułki. Następnie pozostałość kremu należy zmyć pod wodą. Skóra jest gładka i taka pozostaje przez kilka, a nawet kilkanaście dni (w zależności od specyfiku).

Depilacja plastrami woskowymi

Innym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja za pomocą plastrów woskowych. Depilacja ta polecana jest wszystkim osobom, które chciałyby pozbyć się zbędnego owłosienia na dłużej niż kilka dni. W związku z tym, że włoski wyrywane są wraz z cebulkami, efekt gładkiego ciała może utrzymać się nawet dni kilkanaście. Niekiedy kolejna depilacja będzie konieczna po upływie czterech tygodni.

Depilacja plastrami woskowymi nie wymaga specjalnych umiejętności. Co prawda trzeba pamiętać o kilku niezwykle ważnych zasadach. Po pierwsze skóra, na którą plaster przyklejamy powinna być dokładnie oczyszczona – nie powinna znajdować się na niej warstewka tłuszczu. Po drugie plastry należy najpierw dokładnie rozgrzać w dłoniach (przez pocieranie). Dzięki temu plastry będą mogły spełnić swoją funkcję. Następnie plastry musimy przykleić – i tu trzeba pamiętać, by przyklejać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Gdy plaster już dobrze przylgnie, wówczas należy zerwać go energicznym ruchem – w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa. Należy pamiętać, by ruch były energiczny, i blisko skóry. Tylko w taki sposób włoski zostaną wyrwane, a nie urwane.

Depilacja pastą cukrową

Dość sporą popularnością cieszy się depilacja pastą cukrową. Jest to metoda tania, a zarazem nie taka bolesna jak depilacja woskiem. Pastę cukrową, czyli masę można przygotować w domowym zaciszu. Niestety przygotowanie takiej masy wcale nie jest łatwe. Trzeba bowiem potrafić wychwycić moment odpowiedniej konsystencji masy. Jedynym wyjście z tej sytuacji jest wielokrotne próbowanie – dobieranie odpowiednich proporcji, i tak dalej.

Depilacja za pomocą depilatorów

Wygodnym rozwiązaniem może okazać się depilowanie za pomocą depilatorów. Są to specjalne aparaty, które wyposażone są w wirujące głowice. Chwytają one włoski i wyrywają wraz z cebulkami. Niestety jest to zabieg dość bolesny, aczkolwiek ból podczas depilacji za pomocą depilatora z czasem i z każdą kolejną depilacją będzie mniejszy.

Zaletą depilacji za pomocą depilatorów elektrycznych jest to, że do depilacji można przystąpić w każdej chwili. Najczęściej za pomocą takich aparatów depilowane są nogi, aczkolwiek niektóre osoby decydują się na depilację miejsc intymnych czy pach.

Depilacja laserowa

Mówi się, że depilacja laserowa jest w stanie raz na zawsze pozbawić nas niechcianego owłosienia. W praktyce okazuje się, że wcale tak łatwo nie jest. Choć faktycznie depilacja laserowa jest skuteczna, trzeba mieć na uwadze fakt, że promieniowanie laserowe jest w stanie zniszczyć wyłącznie włoski, które znajdują się w fazie wzrostu. A że nie wszystkie włoski znajdują się jednocześnie w tej fazie, oznacza to, że usunięcie zbędnego zarostu „za pierwszym podejściem” nie będzie możliwe.

Share Button
(O tym trendzie dowiedziało się 20 osób, a dzisiaj 1 osób)

Jak podobał Ci się artykuł